POWIĄZANE MATERIAŁY
ISOFLEX-PU 500 Jednoskładnikowa, poliuretanowa, wodoszczelna membrana do dachów
TOPCOAT-PU 720 Jednoskładnikowy, alifatyczny, elastyczny poliuretanowy lakier nawierzchniowy
EPOXYCOAT-AC: Dwuskładnikowy, antykorozyjny podkład epoksydowy
WŁÓKNO POLIESTROWE 60 g/m² Poliesterowe włókno do wzmacniania warstw hydroizolacyjnych
FLEX PU-30 S/FLEX PU-50 S Uszczelniacze poliestrowe
ZASTOSOWANIE
Przygotowanie podłoża
Powierzchnia do powlekania powinna być:
- Sucha i stabilna
- Nie zawierać materiałów, które zapobiegają wiązaniu, np. kurz, pęcherzyki, smar itd.
- Bez rdzy lub korozji, która może uniemożliwić klejenie.
Zgodnie z rodzajem podłoża, należy go przygotować przez szczotkowanie, szlifowanie, piaskowanie itp. Następnie powierzchnię należy oczyścić z pyłu.
Zastosowanie podkładu
EPOXYCOAT-AC nakłada się za pomocą wałka, pędzla lub natrysku w dwóch warstwach. Druga warstwa następuje po pierwszym wyschnięciu w ciągu 24 godzin. Zużycie: 150-200 g/m²/warstwa.
Zastosowanie ISOFLEX-PU 500 powinno nastąpić w ciągu 24 godzin.
Wzdłuż krawędzi na styku metalowego dachu z pionowymi elementami (parapet, zakończenie klatki schodowej itp.), złączami rurowymi, przegrodami wentylacyjnymi, łącznikami metalowymi, łączeniami między blachami lub panelami, wkrętami, łączeniami na podłożu (szerszym niż 1 mm) muszą być uszczelnione poliuretanowymi uszczelniaczami FLEX PU-30 S lub FLEX PU-50 S, 12-24 godziny po nałożeniu podkładu epoksydowego.
Zastosowanie ISOFLEX-PU 500
Zaleca się wzmocnienie ISOFLEX-PU 500 tkaniną poliestrową wzdłuż krawędzi na styku metalowego dachu z elementami pionowymi (parapet, zakończenie klatki schodowej itp.), złączami rurowymi, przegrodami wentylacyjnymi, elementami metalowymi, połączeniami między blachami lub panelami.
Jak tylko powłoka epoksydowa EPOXYCOAT-AC wyschnie, powłoka z poliuretanowej nieprzepuszczalnej ciekłej membrany ISOFLEX-PU 500 nakładana jest wzdłuż stawów i, gdy wciąż jest świeża, osadzony jest z taśmy poliestrowej o szerokości 10 cm (60 g/m²). ISOFLEX-PU 500 nakłada się całkowicie na pozostałą powierzchnię w pojedynczej warstwie. Po 8-24 godzinach, w zależności od warunków pogodowych, nakłada się całkowitą drugą warstwę poliuretanowej hydroizolacyjnej płynnej membrany ISOFLEX-PU 500. Po 8-24 godzinach, w zależności od warunków pogodowych, nanosi się trzecią warstwę w miejscach, w których zastosowano wzmocnienie dla pełnego pokrycia.
Całkowite zużycie poliuretanowej membrany hydroizolacyjnej, ISOFLEX-PU 500: 1,0-1,5 kg/m², w zależności od podłoża.
ISOFLEX-PU 500 (płynna membrana) może być stosowana również z dodatkiem ACCELERATOR 5000. ACCELERATOR 5000 jest specjalnym zestawem przyspieszającym dla ISOFLEX-PU 500, który umożliwia jego zastosowanie w niskich temperaturach lub grubszych warstwach. Zwiększa również tiksotropię i wytrzymałość mechaniczną ISOFLEX-PU 500.
Zastosowanie jednoskładnikowej, alifatycznej, elastycznej poliuretanowej powłoki nawierzchniowej, TOPCOAT-PU 720
Zaraz po wyschnięciu ostatniej warstwy poliuretanowej, hydroizolacyjnej płynnej membrany do dachów płaskich ISOFLEX-PU 500, cała powierzchnia może być szczotkowana alifatyczną poliuretanową powłoką nawierzchniową TOPCOAT-PU 720. Alifatyczna, poliuretanowa wierzchnia powłoka TOPCOAT-PU 720 nakłada się wałkiem w dwóch warstwach. Druga warstwa nakładana jest poprzecznie w stosunku do pierwszej, po 4-24 godzinach, w zależności od warunków pogodowych.
Zużycie alifatycznej, poliuretanowej, wierzchniej powłoki TOPCOAT-PU 720: 0,20-0,25 kg/m², w zależności od podłoża
UWAGI
- Maksymalne zużycie poliuretanowej membrany hydroizolacyjnej ISOFLEX-PU 500 nie powinno przekraczać 750 g/m² na jedną warstwę. Po dodaniu ACCELERATOR 5000 każda warstwa nie powinna przekraczać 1,25 kg/m².
- Zapoznaj się ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego stosowania i środków ostrożności zapisanych na opakowaniu.
- ISOFLEX-PU 500 (płynna membrana) może być nakładana, gdy temperatura otoczenia wynosi 5ºC i rośnie, a temperatura podłoża jest co najmniej 3 stopnie powyżej punktu rosy. Maksymalna temperatura stosowania wynosi około 35ºC. Niska temperatura opóźnia utwardzanie, a wysoka temperatura przyspiesza. Wysoka wilgotność może wpływać na końcowe wykończenie membrany.